dieta, odżywki, poradnik, suplementy

GABA

gym-room-1181824_1920

GABA to kwas y-aminomasłowy to suplement stosowany przez sportowców i kulturystów który przyspiesza regenerację mięśni, zwiększa produkcję GH, czyli hormonu wzrostu co przyczynia się do szybszego wzrostu mięśni, prowadzi do beztłuszczowego wzrostu masy ciała oraz ma znaczący wpływ na układ nerwowy. Jego składniki zmniejszają pobudliwość, wyciszają, zwiększają koncentrację, rozluźniają i pozwalają zrelaksować się. Kwas ten wykorzystuje się również jako lek przy chorobach takich jak epilepsja, ADHD, nadpobudliwość czy ataki paniki. GABA silnie oddziałuje na układ nerwowy, podnosi granicę pobudliwości komórek, co ogranicza reakcje na różnorakie bodźce. Po zażyciu substancji wyraźne odczuwalne jest rozluźnienie, uspokojenie, poprawę samopoczucia i spokój. GABA zażyty bezpośrednio przed snem ogranicza problemy z bezsennością i kłopotem z zaśnięciem, co jest alternatywą dla osób cierpiących na insomnie. Zażywanie suplementu GABA niesie ze sobą wiele pozytywnych właściwości, dlatego warto się z nim zapoznać.

1 Comment

  1. Krzyszto

    GABA to mój ulubiony suplement, znacznie poprawia regenerację, dzięki wsparciu dla procesów zasypiania, jak i samej głębokości snu. Przekłada się to również na poprawę samopoczucia. Czuję się wyspany, zregenerowany i chętniej podejmuję aktywność fizyczną, to z kolei przekłada się na efektywność treningu.
    Najlepsza gaba jaką stosowałem, to zdecydowanie wersja w proszku http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_GABA-opis36008.html

Leave a Reply

Theme by Anders Norén